XXVI Niedziela Zwykła - 25 IX 2022 r.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:

- we wtorek, 27 września - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana;

- w środę, 28 września - wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu będziemy przygotowywali się duchowo do Uroczystości 30-tej rocznicy konsekracji naszego kościoła - przez szczególną modlitwę za całą naszą Parafię - za budowniczych i dobroczyńców naszego kościoła - za żywych i zmarłych. W środę - Kancelaria nieczynna;

- w czwartek, 29 września - święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

- w sobotę, 1 października - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Kolejne nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Rozpoczęcie o godz. 7.15 - różańcem fatimskim. O godz. 8:00 - msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej.

W sobotę w godzinach porannych - odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii.

Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe:

- w niedzielę - o godz. 15.30;

- w poniedziałek, środę, piątek i sobotę - o godz. 17.30;

- we wtorek i czwartek - rano, po mszy św.

Dzieci i młodzież zapraszamy na różaniec w poniedziałek, środę i piątek - będziemy przemierzali "Maryjny szlak różańcowy" przez kolejne Sanktuaria Maryjne w Polsce.

2. W dniu 23 października 2022 roku zostaną przeprowadzone wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Czas zgłaszania kandydatów upływa 9 X 2022 r. Kandydatury z uzasadnieniem można składać w Kancelarii albo w zakrystii. Zasady wyboru członków Rady zostały wywieszone na tablicy ogłoszeń.

3. W przyszłą niedzielę, 2 października, składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.

4. Dziękuję za złożone tydzień temu ofiary na potrzeby naszego kościoła, jak również wpłacane na konto parafialne. Zebraliśmy - 6500 PLN. Serdeczne - "Bóg zapłać".

Na diecezjalne Radio "Anioł Beskidów" zebrano - 523 PLN. Dziękujemy!

5. Intencje mszalne na rok 2023 będzie można zamawiać w Kancelarii Parafialnej od 10 X 2022 r.

6. Rozpoczęliśmy przygotowanie do Bierzmowania dla uczniów klas 8 szkoły podstawowej zamieszkałych na terenie naszej Parafii. Formularz zgłoszenia dla kandydatów można zabrać z zakrystii lub Kancelarii. Prosimy o ich wypełnienie i oddanie do 2 X 2022 r. Spotkanie dla kandydatów i ich rodziców w poniedziałek, 3 października o godz. 18.40, w kościele.

7. Prosimy o kontakt rodziców, którzy chcą przygotować swoje dziecko do Wczesnej Komunii św. Formularz zgłoszenia można zabrać z zakrystii lub Kancelarii.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: "Małego Gościa Niedzielnego" i "Gościa Niedzielnego", w którym m. in.: o tym, czym jest "klerykalizm", a także o tym, jak sprawić, aby Sakrament Bierzmowania nie stawał się "oficjalnym pożegnaniem z Kościołem".

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela
43-400 Cieszyn