Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

28 V 2023 r. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 

***

  1. Obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To także szczególny Dzień modlitwy za naszą wspólnotę parafialną - szczególnie za budowniczych, ofiarodawców i dobroczyńców naszego kościoła - za żywych i zmarłych.

 

  1. W niedzielę odbyła się uroczystość I Komunii św. dla 10 dzieci Wczesnokomunijnych i 29 uczniów klasy 3 szkoły podstawowej. Serdeczne podziękowanie dla dzieci I komunijnych i ich rodziców za ufundowanie: 3 białych stuł ze św. Janem Chrzcicielem, 2 białych ornatów i welonu.

 

  1. Serdecznie dziękuję za złożone tydzień temu ofiary na potrzeby naszego kościoła - zebrano: 9072,5 PLN. Bóg zapłać za Wasze życzliwe wsparcie i wszelką okazywaną pomoc. Staramy się w miarę możliwości spłacić zamontowane w kościele okna.

 

  1. Po renowacji w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych powrócił obraz Jezusa Miłosiernego pędzla Adolfa Hyły - artysty, który namalował obraz dla krakowskich Łagiewnik. Nasz obraz został namalowany w 1950 r., ufundował go Józef Olszar, a poświecił w czasie uroczystości odpustowej w tym samym roku - ks. Henryk Holubars, który pomógł również w pozyskaniu tego obrazu.

 

  1. Zapraszamy na ostatnie maryjne nabożeństwa majowe:

- w niedzielę - o godz. 15.30;

- w poniedziałek, środę, o godz. 17.30;

- we wtorek - po mszy św. 

 

  1. Liturgiczne obchody tygodnia:

- w poniedziałek, 29 maja - święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza św. o godz. 7.00 i 18.00. Składka będzie przeznaczona na Dom Matki i Dziecka. W liturgii rozpoczyna się okres zwykły;

- we wtorek, 30 maja - wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej Diecezji;

- w środę, 31 maja - święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Kończymy maryjne nabożeństwa majowe;

- w czwartek, 1 czerwca - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Z racji Dnia Dziecka pamiętajmy                    w modlitwach o wszystkich dzieciach. Rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - będziemy je odprawiać po mszy św.;

- w I piątek, 2 czerwca - wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

- w sobotę, 3 czerwca - kolejne nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Rozpoczęcie o godz. 7.15 - różańcem fatimskim. O godz. 8.00 - msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi w intencji Róż Różańcowych i czcicieli Matki Bożej.

 

  1. W sobotę, 3 czerwca - w godzinach porannych - odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii, do piątku włącznie.

 

  1. Za tydzień, 4 czerwca - Niedziela Trójcy Świętej. Kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

 

  1. Tradycyjna Pielgrzymka naszej diecezji na Kaplicówkę odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca 2023 roku. Rozpoczęcie o godzinie 10.30 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie.

 

  1. Polecamy lekturę prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", "Niedzieli", a dla dzieci mamy "Małego Gościa". Możemy także zabrać bezpłatne egzemplarze "OpenDoors" na czerwiec i wesprzeć modlitwą prześladowanych chrześcijan na świecie.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela
43-400 Cieszyn
ul. Hallera 122
Nr konta parafialnego:
90 8113 0007 2001 0175 4584 0001
Bank Spółdzielczy w Cieszynie
Kancelaria Parafialna czynna:

Poniedziałek: 16.00 - 17.00

Środa: 16.30 - 17.00

Sobota: 9.00 - 10.00